Informace o nás

Fanda Tylšar, nar. 1966

Jahodový básník, textař, lektor vzdělávání dospělých, železniční specialista, podnikatel, v současnosti zaměstnanec vlakového doprovodu Českých drah.

Poezii jsem se začal věnovat teprve v roce 2009. Zpočátku jen krátkými verši pro pár přátel na sociální síti. Rok na to jsem vydal svoji první básnickou sbírku „Jahodové verše“. V roce 2011 sbírku druhou, třetí "Milování" (erotickou) v roce 2012, v roce 2014 knihu "Veršované pohádky" a v roce 2015 sbírku "Od R po S"... Podrobný přehled tvorby naleznete na mém blogu === ZDE === nebo na webu Jihočeského klubu Obce spisovatelů === ZDE ===

Verše tvořím pro více než 1400 pravidelných čtenářů, kterým jsem je dříve bezplatně rozesílal elektronickou poštou. Dnes je tento způsob značně omezen, proto od dubna 2016 své verše zpřístupňuji na svém blogu https://jahodovy-basnik.blog.cz/, kde se můžete přihlásit k jejich pravidelnému odběru. Od konce roku 2010 píšu také pro časopis Veselsko a jeho čtenáře. Jsem členem Obce spisovatelů, úzce spolupracuji s Jihočeským klubem Obce spisovatelů, jsem šéfradaktorem a editorem časopisu "Literární Fórum". V současnosti též pomáhám začínajícím autorům s vydáním jejich vlastních knih... I vy můžete mít svoji knihu - více zde... Velikou část mé práce tvoří projekt Literári na trati, který je součástí mezinárodní organizace pro volný čas železničářů - FISAIC. O této činnosti se můžete dovědět více === ZDE ===.

Moje verše se vyznačují schopností rozdávat radost a pozitivní energii. Smutnou báseň bych napsat neuměl. Často je mi odbornou veřejností vytýkáno, že nepřináším téměř nic nového, že takhle se psalo "kdysi" a pod. A já jim na to odpovím slovy: "Proč měnit to, co se lidem líbí a co funguje? Potřebuje snad radost, štěstí a láska upgrade?" Odpověď nechávám na každém čtenáři své poezie.   

Další oblastí mé literární činnosti je tvorba písňových textů. Jsem textařem skupin „A proč ne“ ze Soběslavi, která v letech 2011 a 2016 vydala vlastní CD, skupiny Šandors (CD Šířím lásku) a chrudimské skupiny „DuoVP".

Ve volném čase se věnuji fotografování, četbě, hře na kytaru a zejména své rodině, která je mi velikou oporou a inspirací...

Pokud se Vám moje verše a texty písní líbí, nebo máte zájem o spolupráci, můžete mě kontaktovat na adrese: profandu@seznam.cz.

 propp


Líbí se Vám moje verše?

Napište si o ně a já Vám budu bezplatně zasílat e-mailem téměř vše, co napíšu.

Můžete si také objednat vydané sbírky. Více v části Knihy.


Created by František Tylšar 

(C) 2012 

profandu@seznam.cz